Fantasy trilogie žánru Young Adult

Nedávno nás oslovil český autor Dominik Barvínek a nabídl nám ke zrecenzování svou trilogii Do říše Věčnosti, jež vydal u nakladatelství Nová Forma. Trilogie patří do sci-fi a fantasy žánru, takže mě samozřejmě zaujala. A jakmile vám předložím anotaci, pochopíte proč. Mimo lákavých a zajímavých názvů, které mají jednotlivé knihy, se mi zalíbily i jednoduché, ale nápadité obálky. 

Nezapomeňte nahlédnout na Fb stránky Do Říše Věčnosti a podívat se na zajímavé obrázky nebo knižní trailery přímo o autorových románech.
Výňatek z Fb stránky Do Říše Věčnosti:
Vydejte se do světa Agzar na dobrodružnou výpravu. V Agzaru začíná Druhý věk a tajemství, které tam Prastaří mágové ukryli v První věku, aby zabránili Černé magii páchat po světě zlo, se probouzí. Tajemství v sobě ukrývá cestu, jak zničit Černou magii, ale cesta k němu vede přes kouzelný talisman, který je ovšem zničen a rozdělen na tři kouzelné drahokamy. Jeden z nich dokonce střeží Pána nemrtvých, jehož sídlo je v Bílých horách, neboť tam stojí temný hrad Gharmon. Nastal čas, aby hrdinové mnohých národů spojili své síly a vyrazili proti Stínu, který začíná pohlcovat království Khandras-zar a Ethurian.

Pokud také toužíte si od Dominika Barvínka také něco přečíst, nabízím čtenářům novelu Klíče světla, kterou je možné zakoupit, ale i zdarma stáhnout. Více se dozvíte v tomto článku. ,o)Tajemství Prastarých mágů - Dominik Barvínek


Anotace: 
Pro všechny od 12ti let.
V království Khandra-zar spí mocné tajemství, které se s příchodem druhého věku probouzí a zemi začíná svírat staré zlo. Černá magie začíná svolávat své přisluhovače a v útrobách země povstává její Pán. Válka o osud světa začíná...

Nakladatelství: Nová Forma
Vydání: 2015
Žánr: Sci-fi a fantasy
Počet stran: 209
Vazba: brožovaná


 

Stín princezny nemrtvých - Dominik Barvínek


Anotace: 
Pro všechny od 12ti let.
Pokračování 1 dílu.
Jakmile družina objevila talisman Prastarých mágů, vyrazila do Alorenu hledat tajné svitky, na nichž je napsána cesta k posvátné holi předků, která po spojení s talismanem dokáže odkrýt tajemství Prastarých mágů. Mezitím se Elfeon s Thirrisoll snaží utéct před přízraky, kteří sledují jejich stopu. Elfku přitom ovládají zlé sny, očarované Černou magií. Ochrání je před nimi jejich vzájemná láska? Ovládne Černá magie její duši a zničí jejich lásku? A co se stane, když se oba elfové od sebe odloučí? Tajemná pohádka pokračuje...

Nakladatelství: Nová Forma
Rok vydání: 2015
Žánr: Sci-fi a fantasy
Počet stran: 277
Vazba: brožovanáSvatyně ztracených duší - Dominik Barvínek


Anotace:
Od 12ti let
A nakonec... když na pláni Erialon vypukne bitva mezi Selvargem a Ghartaxem a osud dvou elfů se naplní, nastane poslední etapa dobrodružství.
Archanděl Andriel, který odnesl Thirrisoll do nebeského království, se musí zodpovídat tohoto činu u Agredona. Po rozmluvě ji odnáší zpátky, a tak se Thirrisoll a Elfeon znovu setkávají, ovšem v jejich patách je černokněžník Geronak. Dokáží se mu ubránit? Nebo je odnese do Nepřítelova doupěte, kde na ně čeká Ghartax. Mezitím se Arganis, Melorin a Greem dostávají do komnaty předků, kde zjišťují, že kouzlo, které má zničit Černou magii a její přisluhovače, se ukrývá v chrámu Azrulu. Ten je však ukryt ve Ztracené poušti Eruzial. Do tohoto boje se přes Athraelův odpor zapojují i archandělé, kteří jsou strážci nebeského města Tharniosu.
Vydejte se ještě naposled do světa Agzar a zjistěte, zda bude očištěn od Černé magie. V této třetí knize, projdete jak královstvím Khandras-zar, tak i zcela novém královstvím Ethurian. Nahlédněte s hrdiny i do těžko přístupných míst nebeského města Tharniosu, setkejte se s Agredonem, stvořitelem Agzaru a vstupte do Nepřítelova doupěte, kde se rozhodne o osudu elfů. Kruh se uzavírá…

Poslední díl trilogie Do Říše Věčnosti, navíc obsahuje:
Dvě tištěné mapy království Khandras-zar a Ethurian.
54 stránkový bonus v podobě: Písně a příběhy starého věku.

Nakladatelství: Nová Forma
Rok vydání: 2015
Žánr: Sci-fi a fantasy
Počet stran: 403
Vazba: brožovaná


A také přidávám informace o slibované knize, kterou si můžete stáhnout zdarma přímo na této adrese

Klíče Světla - Dominík Barvínek
Anotace: 
Příběh je vyprávěn dvacetiletou dívkou Natálií, která žije běžným životem, jako většina holek v jejím věku. Chodí na Vysokou školu Ekonomcikou a jednoho dne se jí přestane dařit. Neudělá zápočet z Matematiky, pohádá se s rodiči a večer uteče i přes zákaz rodičů do městského klubu. Při cestě domů ji však srazí auto a od tohoto okamžiku se jí mění celý život.

Nakladatelství: Nová Forma
Rok vydání: 2016
Žánr: Novela
Počet stran: 141


Zaujala Vás trilogie nebo naopak novela?


Žádné komentáře:

Okomentovat