Recenze: ŽENA Z UZAMČENÉHO POKOJE - PŘÍLIŠ VYSOKÁ CENA (Adriana Macalíková)

Romantická odpočinkovka z rockového prostředí! 

"Ale já ho miluju a on miluje mě..."  Za recenzní výtisk děkuji autorce Adrianě Macalíkové

Chci zakoupit román Žena z uzamčeného pokoje: Příliš vysoká cena


Adriana Macalíková v době, kdy sepsala své dva romány, velmi fandila rockové skupině Linkin Park. Fanoušek této skupiny v knize své oblíbené osobnosti pozná a nejspíš se bude i lépe orientovat. 
První díl ŽENA Z UZAMČENÉHO POKOJE jsem četla již před nějakou dobou a proto si ho přesně nepamatuji, ale druhý díl s názvem ŽENA Z UZAMČENÉHO POKOJE - PŘÍLIŠ VYSOKÁ CENA pokračuje po rozchodu Nicka s Alicií...


Styl psaní je čtivý, ačkoliv odpovídá začínající autorce, která ještě plně neumí pracovat se slovy. Adriana Macalíková se spíše zaobírá širším popisováním, proto děj působí zdlouhavěji. Opakování slov je nepříjemná záležitost, na kterou si čtenář bohužel musí v tomto díle zvyknout.
Kniha je rozdělená na pohledy především Alicii a Nicka, kteří zažívají různé obtíže všedních dnů a snaží se s nimi vyrovnávat po svém. 

"Nečekala jsem nic, ale sakra mohl jsi mi na rovinu říct, že ses usmířil s ex! Aspoň bych jak idiot nevysedávala u telefonu, kdybys mi náhodou zavolal. Bože, jsem tak blbá!" 

Nick doufá, že se všechno zlepší. Přece jen má Annu, která je do něj opravdu zamilovaná a dala mu druhou šanci, ale on nedokáže být v klidu, jakmile se jeho myšlenky zatoulají k Alicii... Co když pro něj právě ona byla ta pravá? 

Alicia se snaží žít svůj život a nezaobírat se tím, co bylo. Neprožila si nejsnadnější chvíle, ale dívá se vpřed... Tedy do doby, než znovu narazí na Nicka. Není tak jednoduché na něj zapomenout... 

Postavy jsou zajímavé, docela dobře sepsané a čtenář z nich vycítí emoce, jelikož autorka se zaobírá i maličkostmi a snaží se poukázat na jejich charaktery. 

Jak by se asi radoval, kdybych mu dítě dala já? Byl by taky šťastný?

Příběh, který se netýká pouze Nicka a Alicii, ale i jejich přátel, působí nápaditě a pokud je čtenář zainteresovaný do životů knižních hrdinů, tak ocení, co všechno autorka popisovala. Jaké nepředvídatelné zvraty a uvěřitelné zápletky (někdy ovšem působily trochu uměle) si pro své postavy i čtenáře připravila. Jelikož její styl je trochu nadnesený, neměla jsem pocit, že by něco bylo přehnané nebo by se snažila zbytečně ždímat emoce.

Láska a romantika... Z románu je zkrátka cítiti romantická duše samotné autorky a o to více to na čtenářky zapůsobí. Možná je děj lehce přeslazený, ale to záleží na tom, jak vnímá romantiku samotná čtenářka. Já mám takové něžné situace ráda a v tuhle chvíli mi přišla opravdu vhod zamilovaná slůvka, okamžiky i situace plné touhy a vášně.

Atmosféra rockového prostředí, kde není žádná nouze o peníze, ale tvrdě se pracuje ve studiu nebo si hrdinové užívají v drahých restauracích, na párty či si jen tak vyplují na moře je velmi příjemná a odtrhne vás od všední reality. 
Román obsahuje i vulgární slova, která nemusí být čtenářům po chuti. Upřímně, není to přehnané a na každé stránce. Do lehce spletitého děje se mi ta slova hodila, jelikož vypovídají o prostředí, ze kterého postavy vycházejí a dokreslují jejich charaktery. 

Pokud jste v prvním díle zaznamenali něco nedořešeného, tak v tomto románu odpovědi na otázky dostanete. Vše je dořešeno, i když náročnější čtenář může najít i nezodpovězené otázky ohledně maličkostí
Závěr knihy je dojemný, na mě zapůsobil. Přesně něco takového jsem potřebovala, i když se to někomu může zdát lehce infantilní, tak romantická čtenářka to ocení. :o) 

Nick si položil hlavu na její rameno a tiše plakal. 

Co bych vytkla? Pokud by kniha prošla řádnou korekturou, určitě by se román zkrátil asi o polovinu, jelikož některé části jsou zbytečné, ačkoliv působí romanticky a čtivě. 
Chyby... Ať už stylistické (text působí nepřehledně a jako nepřetržitý shluk) nebo pravopisné kazí celkový dojem. 
Zbytečně velké množství postav čtenáře mate a dílo se tak čte hůře. 

Ačkoliv dílo není takové, jaké by podle mého mělo být - je vidět, že se autorka stále vyvíjí, ale romantické příběhy vymýšlet umí. Mně osobně román sedl, byla jsem ve fázi, kdy jsem prostě potřebovala něco takového a Žena z uzamčeného pokoje - příliš vysoká cena se mi zkrátka líbila.

Komu bych knihu doporučila? Nenáročným čtenářkám, které mají romantickou duši a touží si přečíst příběh, ve kterém hraje láska prim. V případě, že se neztrácíte v chumlu postav a nevadí vám nadbytečný text, si myslím, že pro vás dílo bude rozhodně to pravé. :o) 


Knižní obálka: 
Líbí se mi více než první díl. Je méně chaotická a působí celistvěji. Je to sice velmi amatérské, ale o knize vypovídá a v rámci možností se dá brát jako dobrý tah.Anotace:
Alicia nachází lék na nevydařenou lásku v charitativních projektech. Obklopena přáteli se chápe odpovědnosti a využívá svého vlivu ve prospěch potřebných.

Nick vidí nový životní směr v obnovení manželství s Annou, která má vysoké šance na uzdravení. Má je i jejich zapomenutá láska? Najdou společnou cestu? Nebo zjistí, že už každý dávno kráčí po své vlastní?

Nakladatelství: Nová Forma
Rok vydání: 2014
Žánr: Romány pro ženy, Literatura česká
Počet stran: 496
Vazba: brožovanáŽádné komentáře:

Okomentovat