Dobrodružný příběh zasazený do pohoří Sierra Nevada

Ráda bych vám představila dobrodružný thriller Ztracené město odehrávající se v místě dávného indiánského osídlení, na úbočí pohoří Sierra Nevada v Kolumbii. Jedná se o první díl ze série, kde hlavní roli sehrávají členové výzkumného archeologického týmu, kteří se rozhodnou odhalit tajemství Ztraceného města. Autorem knihy je Alec Palmer, vlastním jménem Aleš Pitzmos. A já mu za výtisk mnohokrát děkuji.

O druhém a třetím dílu ze série jsme psali už před nějakou dobou. Článek si můžete přečíst TADY


Kromě literatury se autor zajímá také o astronomii, archeologie, dějiny a geografii, ve volném čase rád sedne na kolo, nebo se vydá na turistický výšlap s jeho kníračí kamarádkou Agi. Nezaměřuje se ale jen na dobrodružně knihy, ve svém repertoáru má i historické romány, space opery nebo povídky.

 

Anontace:
Kameraman Denis Scott se společně s reportérkou Alyson účastní expedice doktorky Donovanové do Ztraceného města – dávného indiánského osídlení, skrytého na srázných úbočích horského masivu Sierra Nevada de Santa Marta v Kolumbii. Ihned po příletu na místo se začnou dít zvláštní věci: prudká bouře ruší signál satelitních telefonů, někteří členové týmu za záhadných okolností umírají, navíc se zdá, že se v ruinách starodávného indiánského sídla potuluje něco co je smrtelně nebezpečné a prastaré jako toto místo samo. Expedice bude muset projít Ztraceným městem od jeho nejvyšších míst po nejhlubší jeskyně, aby odhalila odpovědi na otázky, které neustále víří kolem. A kdo postavil Ztracené město a čím ve skutečnosti je?


 Znáte tuto trilogii?

Jaká kniha od autora je vaše nejoblíbenější?

Žádné komentáře:

Okomentovat