Fantasy s propracovaným světem

Jana Dobšenského můžete znát díky epické fantasy sáze Yorrân, která nejprve vyšla elektronicky, a později i v tištěné podobě. Vydání druhého dílu proběhlo úspěšně na serveru Startovac.cz, o němž jsme Vás v Podpoře této knihy blíže informovali – ukázky a rozhovory nejen s autorem, ale i recenzentkou a čtenáři.

Suma sumárum se jedná o čtyři e-knihy a dvě tištěné knihy, které působí jako samostatné celky. Autor slibuje zajímavé postavy, které jsou sice smyšlené, ale jejich zkušenosti rozhodně vycházejí z reálného základu. Promyšlený fantasy svět, v němž si na chuť přijdou ti, kteří rádi pátrají. No, nezní to slibně? 

Více o fantasy světe ságy Yorrân se můžete dozvědět na stránkách www.yorran.cz. Na nich naleznete nejen ukázky z knih, ale i střípky informací, které v samotném příběhu nenajdete.


Anotace:
Mlha a temné stíny, které doposud zakrývaly obrysy rozlehlého světa a jeho tajemné historie, se začínají pomalu trhat. Semena událostí zasetá v dávných časech začínají klíčit, aby v krátkém čase budoucím přinesla dlouho očekávané plody. Jaké budou? Sladké, kyselé, či dokonce hořké? Yorrân – Psanec je další pokračování epické fantasy, prastaré ságy o Yorrânovi. 

V první části jsme jen nepatrně poodhrnuli oponu, abychom se podívali, co se to na zatím neznámém jevišti připravuje. V pokračování už se opona pootevírá a my budeme moci nahlédnout do rozlehlého světa a jeho minulosti, abychom objevili nové kulisy a nové postavy. Konečně zjistíme, kdo se skrývá za tajemným titulem Pána východu a kdo je hybatelem bouře, která vyvrací z kořenů starý svět. Co nám však zůstane nadále utajeno – proč se to všechno děje? 

Zjistíme, že šachová partie o osud světa je rozehrána, obě strany již učinily první nevratné tahy a kronikáři zanesou do svých análů první vítěze a první padlé. Kdo však tuší kolik radosti či bolesti je skryto za strohými řádky starých svitků a pergamenů? A co naši hrdinové? Začnou již konečně chápat, jaké role jim osud v této velkolepé hře určil? Podaří se jim rozhrnout všechny závoje lží, intrik a tajemství, které jim v pochopení brání? Nebo jim zůstane ještě něco ukryto? Najdou v sobě dost síly a odvahy, aby vstoupili na osudovou cestu? Nebo se budou vzpírat a na osudových křižovatkách vyrazí špatným směrem? Koho dalšího na své dlouhé pouti potkají a kdo je opustí? Leží před námi více otázek než odpovědí a času není nazbyt, protože obloha nad jejich světem je stále temnější a přicházející bouře nevěstí nic dobrého.Bibliografie:

  • Yorrân – Poutník 1 (2015) 
  • Yorrân – Poutník 2 (2016)
  • Yorrân – Psanec 3 (2016) 
  • Yorrân – Údolím stínů (2017)Co je pro Vás v žánru fantasy důležité – svět, magie, obyvatelé či postavy? 
Jakou knihu jste z tohoto žánru četli naposledy?Žádné komentáře:

Okomentovat