Příběh o lásce a smutku, naději a víře v nové začátky

Zdroj

Dnešní článek bude pro všechny čtenářky, které mají rády emotivní romány a zároveň už vyrostly z četby pro dospívající, ale ještě se nedopracovaly ke knihám s hrdinkami středního věku. To jsou totiž dvě věkové kategorie, které na knižním trhu najdete nejčastěji. Věkovou skupinu 20-35 let aby čtenář pohledal. Pokud máte podobný pocit a marně sháníte hrdinku, která sice už nemá naivní představu o lásce, ale zároveň se ještě nedopracovala do citové otupělosti způsobené mnohaletým manželstvím, mohla by pro vás být knížka, kterou budeme v rámci nové spolupráce recenzovat, tou pravou.

Tisíc východů slunce je debutem Sabiny Zelené, pro kterou knihy už od útlého dětství představovaly toho nejlepšího kamaráda a vždy snila, že se jednou stane spisovatelkou. Vypadá to, že se jí tento sen pomalu ale jistě začíná plnit. Kromě prvotiny, kterou nedávno vydalo nakladatelství Fragment, má rozpracované už další dvě knihy. Jak sama uvádí, vždy ji zajímaly silné lidské příběhy nabité emocemi, úskalí a složitosti vztahů mezi lidmi. Není proto divu, že se vše zmiňované v Tisíci východech slunce odráží. 


Anotace:
Pavlin život se otočil o sto osmdesát stupňů. V jediném okamžiku ztratila manžela i otce – dva lidi, které nejvíc milovala, navíc v době, kdy prožívá své první těhotenství.

Potřeba sdílet svůj smutek s někým blízkým ji zavede k její babičce, kterou léta neviděla. Jejich setkání je natolik silné, že se k ní rozhodne přestěhovat. 

Postupně se seznamuje s místními lidmi. Poznává Elišku, dívku, která po autonehodě přišla o zrak. Blíže poznává i jejího bratra, který si sestřino zranění klade za vinu. 

Najdou tito dva lidé v těžké životní situaci cestu k sobě? Smíří se s tím, co jim život vzal, a naleznou naději na nové štěstí?


✴ ✴ ✴


Knižní trailerJestli vás autorka zaujala, určitě navštivte její webové stránky, kde kromě dalších informací o ní i její knize, najdete blogové zápisky ze spisovatelského života. Sabinu Zelenou můžete sledovat také na její autorské stránce na FB.Zaujal vás Pavlin příběh, nebo je to na vás moc silná káva?2 komentáře:

  1. Anotace vypadá celkem slibně, otázkou pouze zůstává, jak to téma autorka pojala. Moc silná káva to pro mě určitě nebude, spíš se obávám, že slabá... :-D Ale těším se na recenzi.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Právě, právě... pro tebe ta káva bude slabá určitě. :D Na konci měsíce bude recenze. :)

      Vymazat