Poselství ducha kominíčka

Nejnovější kniha spisovatele Waltera Slova zavádí čtenáře nejen do současného Edinburghu, ale vydává se zpět v čase do roku 1645, kdy celý příběh začal.

Walter Slovo již napsal tři romány – fantasy pro dospívající Habitat, detektivku z 23. století Thonis a dramatický příběh Kavkazan. Pro e-knihu Příliš mnoho hnědého peří čerpal autor ze svých zkušeností, které získal při dvouletém pobytu v Edinburghu. Kniha s duchařskými prvky je milostnou sondou do života třicátníka Ewana, který zatím stále ještě hledá ženu svého života.

Jakou roli v příběhu sehraje duch malého kominíčka? Co po Ewanovi bude chtít? 


Anotace
Přežívání v každodenní realitě třicátníka Ewana Murraye se nečekaně změní jednoho rána, kdy před lůžkem objeví černé šlápoty. Vedou z obýváku. A míří od krbu.

Když byl Ewan ještě dítě, čas od času ho otec popadl a vyplul s ním na opuštěný ostrov. Otec trpěl podivným stihomamem, že se dříve či později stanou obětí ducha dětského kominíka a jedině na neobydleném ostrově je duch nenajde.

Měl otec pravdu? Ewanův byt totiž nejeví jakékoli známky po vloupání. Našel si ho tu skutečný duch? Ale proč až teď? Odhalování pravdy se neobejde bez vzpomínek, které Ewana donutí sáhnout si hluboko do svědomí. Příčinu šlápot možná bude muset hledat v daleko dřívější minulosti, než by si vůbec pomyslel.


Máte rádi duchařské příběhy? Bojíte se u nich?


Žádné komentáře:

Okomentovat