Nad českými zeměmi slunce nikdy nezapadne. My se nedáme!

Jan Kotouč, výborný český autor, který se ve své tvorbě zaměřuje zejména na military sci-fi a space operu. Na svém kontě má třináct titulů a jeden mu vyjde v říjnu. Většina děl vyobrazuje ozbrojené konflikty v blízké, ale i vzdálenější budoucnosti. V poslední době se spíše zaměřuje na příběhy, které se odehrávají v alternativním světě a zároveň monitorují alternativní historii.

S autorem se můžete setkat na kurzech tvůrčího psaní, které sám vede. Tím však jeho pole působnosti zdaleka nekončí, kromě toho, že se věnuje psaní, tak také přednáší na vysoké škole, ale jeho výklady se objevují i na nejrozličnějších akcích.


Předposledním dílem Jana Kotouče je titul s názvem Nad českými zeměmi slunce nezapadá, který vydalo v roce 2016 nakladatelství Brokilon ve své edici Brokilon Alternativa. Tento román je určený zejména pro dospělého čtenáře, který již má nějaké povědomí o historii českého národa. Při četbě je totiž hodně důležité umět odlišit reálné od nereálného. Jelikož military tematika často svádí k myšlence, že musí být kniha automaticky určena mužům, není tomu tak. I ženy si zde jistě najdou to své. Prozradíme vám, že se v brzké době můžeme všichni těšit na pokračování tohoto díla. Dle předběžného plánu by mělo vyjít již na počátku října.

Nakladatelství Brokilon je vydavatelský subjekt, zaměřující se výhradně na žánry sci-fi a fantasy. Žádný jiný žánr  zde nenajdete. Jejich publikace můžete pořídit nejen ve fyzické podobě, ale také v té elektronické. Nakladatelství se postaralo o vydání celé řady knih, o kterých jste si již na našich stránkách mohli přečíst, a má pod svou taktovkou celou řadu úspěšných českých autorů (Aleš Pitzmos, Vladimír Šlechta, Petr Heteša, Julie Nováková...).

Jaro 2016: Knihu Janu Kotoučovi pokřtil americký spisovatel David Weber.
zdroj: archiv Jana Kotouče


Anotace:
V polovině dvacátého století je z království námořní velmoc s koloniemi a državami po celém světě. Kdo vládne mořím, vládne světu. Ale Češi nejsou jediný národ, který touží vládnout oceánům, jedním z největších hráčů na světovém poli je carské Rusko, které si brousí zuby i na česko-slovenské území.
Carovo námořnictvo má drtivou materiální převahu. Aby Češi mohli vyrovnat síly, musí vsadit na novou, nevyzkoušenou zbraň.
Námořní letectvo.✴ ✴ ✴Bibliografie:
 • Pokračování diplomacie (kniha: Klub Julese Vernea, 2009; e-kniha: Fantom Print, 2015)
 • Příliš blízké setkání (Epocha, 2010)
 • Tristanská občanská válka, díl první (Klub Julese Vernea, 2011)
 • Tristanská občanská válka, díl druhý (Klub Julese Vernea, 2011)
 • Volání do zbraně (kniha: Klub Julese Vernea, 2012; e-kniha: Fantom Print, 2015)
 • JFK 31: Invaze (Triton, 2013)
 • Na prahu očistce (kniha: Klub Julese Vernea, 2014; e-kniha: Fantom Print, 2015)
 • e-kniha komplet Tristanská občanská válka (Fantom Print, 2015)
 • Bitva o Sinaj (kniha i e-kniha: Fantom Print, 2015)
 • Nad českými zeměmi slunce nezapadá (kniha i e-kniha: Brokilon, 2016)
 • Simeral v plamenech (kniha i e-kniha: Fantom Print, 2016)
 • Ofenziva českých zemí (vyjde v Brokilonu v říjnu 2017)


V brzké době se můžete těšit na recenzi titulu Nad českými zeměmi slunce nezapadá, následně pak i na představení novinky Ofenziva českých zemí a chybět nebude ani rozhovor s autorem.Čtete rádi sci-fi příběhy?

Líbí se vám romány s tematikou alternativní historie?
Žádné komentáře:

Okomentovat