Pokračovatelky Gabrielova rodu

Je to již měsíc zpět, co jste si na našem webu mohli přečíst recenzi prvotiny výborné české autorky Kateřiny Dubské. Autorka napsala už tři romány a já se před nedávnou dobou pustila do druhého z nich, jedná se o pokračování Člověka Gabriela. První díl se mi velice líbil:

Dílo je velice zajímavé již svým námětem, jímž se stal život Romů. Většina lidí se podobné tematice raději vyhýbá. Kateřina Dubská ji ale uchopila tak, že nejednomu z nás zůstane rozum stát. V příběhu se snaží toto etnikum nastínit reálně, což se jí dle mého názoru povedlo na jedničku s hvězdičkou. Vyprávění zachycuje tradiční chování, zvyky, touhu po kočování, rodinné vztahy, postoje, ale také třeba nejrůznější problémy, jež ve společnosti vznikají většinou z důvodu nedorozumění, nepochopení či jistého nesouladu.Více v recenzi...

Zdroj: archiv autorky článku

Všechny tituly, které dosud autorka sepsala, se vyznačují osobitým stylem psaní, ale také zvolenou tematikou. Kniha Dcery je určena pro dospělé čtenáře. Pokud si rádi přečtete příběhy velké rodiny, které nejsou mnohdy zrovna pozitivní, román je určený právě pro vás. Dalo by se říci, že je vyprávění vedeno tak, jak kdyby jej psal sám život. Právě z tohoto důvodu bude interpretace snadnější pro čtenáře, kteří mají již dostatek životních zkušeností a vědí, že život není peříčko. O knižní vydání se postaralo nakladatelství JOTA. Na jeho stránkách se pak dostanete i k ukázkám níže zmíněných románů.

Zdroj: archiv autorky článku


Anotace:
Každá rodina má ve skříni své kostlivce, a čím méně se o nich mluví, tím více chrastí kostmi, aby na sebe upozornili. Ve svém druhém románu autorka vypráví příběh čtyř generací své vlastní rodiny a jeho děj se ze Slovácka přesouvá do Prahy a do severních Čech. Zpočátku je velká stmelená rodina schopná společně čelit dopadům dějinných zvratů české historie, která až tragicky poznemnává osudy některých jejích členů. Pestrá mozaika příběhů rodičů, dětí a vnuků nenechá čtenáře vydechnout svou někdy až brutální energií, přesto dává naději, že i sebetěžší rodinnou historii zatíženou mlčením a tajnostmi lze unést i zvládnout a hlavně ji nepředávat dalším generacím.


Bibliografie Kateřiny Dubské:
1. Člověk Gabriel (JOTA, 2013)
2. Dcery (JOTA, 2015)
3. Malé zázraky (JOTA, 2016)


Více informací o autorce samotné se můžete dozvědět buď na jejích oficiálních stránkách Kateřina Dubská, nebo na autorském facebookovém profilu. Zároveň můžete sledovat vše, co se kolem autorky děje.

Již teď vám prozradíme, že se v brzké době můžete těšit na recenzi tohoto titulu a následně i Malých zázraků. Máte se tedy na co těšit.Máte rádi příběhy velkých rodin?
Máte i vy ve své rodinné skříni nějakého kostlivce?
Žádné komentáře:

Okomentovat